פתרונות עיצוב חדרי ילדים באמצעות מדבקות קיר וטקסטיל - ענק הוילונות

מאמרים

פתרונות עיצוב חדרי ילדים באמצעות מדבקות קיר וטקסטיל

אחד המאפיינים של תחום עיצוב חדרי ילדים, הוא הדינמיות והשינויים התכופים שהם נתונים בהם. ממש כמו דיירי החדרים הללו – הילדים. ילדים בכל גיל נמצאים תחת שינויים מתמידים. הם גדלים ומתפתחים, עוברים מוסדות חינוכיים, נפרדים ומסתגלים מחדש, לומדים דברים חדשים על בסיס יומיומי ונמצאים למעשה במצב צמיחה אינסופי. במצב כזה, העדפותיהם משתנות, טעמם משתנה, תחומי העניין שלהם מתחלפים, אפילו החברים שלהם לא נשארים קבועים לאורך זמן ברוב המקרים. אז נקל להבין מדוע נראות המתחם הפרטי שלהם לא יכול להישאר קבוע לאורך זמן ואמור לשקף את הדינמיות ולתמוך בהם. להורים, השינויים הרבים הם רק אחד האתגרים שעליהם להתמודד איתם בגידול ילדיהם. ההתלבטויות, הספקות, החיפוש אחר תשובות ואחר הדרכים הנכונות לתמוך בילדים בתהליך הגדילה והצמיחה שלהם. לתמוך בהם ולכוון אותם מבלי להפריע, ויחד עם זאת להנחיל ערכים ועקרונות החשובים להם כדמויות מפתח בחייהם. שינויים גדולים יכולים להיות באמצעים די קטנים ולא חייבים להיות כרוכים במהפכות. לא בחיים ולא בעיצוב . לפעמים מספיק להדביק מדבקות קיר כדי שכל האווירה בחדר תשתנה. לכן חשוב שנזכור, שחדר הילדים צפוי להשתנות לעיתים תכופות כל עוד הם ילדים, וחשוב לעשות את השינויים בצורה חכמה, בעדינות ובעיקר בשיתוף מלא איתם.

אז מה בין עיצוב חדר הילדים לבין תמיכה בילדים?

לסביבה המקיפה אותנו יש השפעה לא מבוטלת כלל ועיקר על האופן בו אנו חווים דברים, מרגישים ומגיבים. לא כל שכן כשהסביבה הזו היא המבצר שלנו, חדר השינה שלנו, המקום הפרטי ביותר שלנו. חדר ילדים, בנוסף להיותו חדר השינה שלהם, הוא החדר בו הם שוהים כשהם לומדים, משחקים, מארחים חברים ולפעמים גם סתם משתעממים, עצובים, שמחים או בוהים. שם הם מסתגרים כשהם רוצים לברוח מהעולם, לשם הם נמלטים כשהם מחפשים מקום מוגן להיות בו. אז איך נדאג שהמקום הזה יתמוך בהם ויעטוף אותם? קודם כל, על ידי כך שנשתף אותם בתהליך עיצוב החדר והשינויים שאנחנו מחליטים לחולל בו.  לכל גיל יכולת שונה של הבעה, חיבור לרגשות ולרצונות והבנה של שינויים. דאגו להיות קשובים למידת ההבנה של הילדים כשאתם מחוללים שינוי בחדרם. מה שנראה לכם כשינוי קטן, עשוי להפוך את כל עולמם.

שינויים קטנים גדולים באמצעות מדבקות קיר וטקסטיל

אחת הדרכים הכי קלות לחולל שינויים בכל חדר, ובוודאי בחדר ילדים, הוא באמצעות מדבקות קיר וטפטים ובאמצעות החלפת טקסטיל – כריות, מצעים ווילונות. שניהם משקפים למעשה את אותו שינוי. הם יכולים להביא איתם צבעוניות, הדפסים המשקפים את חיי הילדים, מידת דומיננטיות משתנה ויכולת לשקף במדויק את טעמו והעדפותיו של הילד. מדבקות קיר כלי רכב, למשל, יכולות להתאים לפעוטות שמגיעים לשלב שהם אוהבים כלי רכב שונים ולומדים לזהות אותם. שנה לאחר מכן אפשר להחליף את מדבקות הקיר לדמות מספר ילדים, לפירות וירקות, למדבקות על פי נושא – עולם המים למשל. לכל ילד יש נטיות טבעיות ודברים שהוא אוהב במיוחד. באמצעות מדבקות קיר וטקסטיל אפשר לעטוף אותו בכל מה שהוא אוהב ולתת לו תחושה שהוא במקום בטוח, מוגן, שיש בו את כל מה שהוא זקוק לו. מה עוד צריכים ילדים?   חדר ילדים מעוצב בתוספת וילון דואט

צור קשר

ליצירת קשר להצעת מחיר מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם