פתרון אידאלי להפרדה בין חללים - וילונות מחיצה - ענק הוילונות

מאמרים

פתרון אידאלי להפרדה בין חללים – וילונות מחיצה

הרבה פעמים יש צורך ליצור בבית מחיצה שאינה קבועה, אלה כזו שניתן לשלוט בה בקלות לפי הצורך. זו יכולה להיות סיטואציה בה יש צורך ליצור חלל הלבשה נפרד מחדר השינה, יצירת חוצץ בין חדר המשחקים של הילדים לחדר העבודה של ההורים, כאשר רוצים להקטין חלל על מנת ליצור אווירה יותר אינטימית, או כאשר רוצים חלוקה ורסטילית בחדר השינה של הילדים על מנת לתחום טריטוריה עבור כל אחד. פתרון אידאלי עבור סיטואציות שכאלו הנו וילונות מחיצה.

יתרונות - זול קל ומהיר

לווילונות מחיצה יש יתרונות רבים. בין היתרונות השונים ניתן לכלול את העובדה שמדובר בפתרון זול וקליל, בפתרון שאינו מצריך זמן או הקמה ממושכת, פתרון שאינו מצריך התחייבות לטווח ארוך, אינו תופש הרבה נפח, פתרון ורסטילי - כזה שיכול לעבור שינויים ביחד עם חיי הבית ולבסוף מדובר בפתרון אסטטי כיוון שניתן למצוא אינסוף דוגמאות והדפסים שונים על גבי וילונות מחיצה.

תחימה - יצירת טריטוריה חדשה

הרבה פעמים יצירת חוצץ בבית אינו צורך אקוסטי או צורך במניעת חדירת ריחות, אלא בסך הכול מדובר בצורך בתחימה לטובת יצירת טריטוריה נפרדת. באופן שכזה ילדים יכולים לחוש שיש להם חלל שהוא רק שלהם, מבוגרים יכולים לספק את הצורך להגדיר היכן מתחילים גבולות חדר העבודה והיכן מתחיל הסלון, נוצרת תחושה של ריבוי חללים והכי חשוב שמדובר בפתרון קליל ולא מעיק כך שתמיד ניתן להחליט שעכשיו מסיתים את הווילון, כך שהוא נעלם במינימום מאמץ.

פרטיות

הרבה פעמים סוג נכון של וילון יכול לתרום מבחינה עיצובית ואף ליצור תחושה של פרטיות ואינטימיות. על מנת להשיג תחושה זו ולהיות מרוצים מהאפקט שהווילון יוצר, יש להקפיד על מספר פרמטרים בעת הבחירה. כך שיש לקחת בחשבון את עובי הבד ובמקביל את האטימות שלו. בד אטום חוצץ באופן  יותר אפקטיבי, אריג יותר צפוף מונע מעבר של ריחות מחלל אחד לשני, (אך מצד שני יותר קולט אבק), וילון שמגיע אל הרצפה יכול ליצור הפרדה מוחלטת אך וילון שמשאיר 30 ס"מ מעל הרצפה מאפשר תחושה של אוורור ומגדיל את המרחב.

טיפ

כאמור הרבה פעמים תפקידם של וילונות מחיצה ליצור חוצץ, ולתחום מבחינה פסיכולוגית ואף מבחינה ממשית. על מנת להשיג כל זאת ובמקביל ליצור תחושה של אווריריות, ניתן לבחור בווילון בעל שתי שכבות, כך שהשכבה הראשונה תהיה אטומה ואילו השכבה השנייה תעשה שימוש בבד שקוף. הנוכחות של הבד השקוף על האטום תיצור רושם של אווריריות וקלות ובכך תרכך את אפקט ה"קיר". טיפ נוסף הוא לבחור בצבעים בהירים וזאת על מנת להגדיל את החלל ולהימנע מתחושה שהווילון משתלט ומקטין את החלל. לבסוף יש לבחור בווילון שמתכתב עם שאר העיצוב וזאת על מנת ליצור זרימה ולשמור על ההרמוניה של חלל הבית.   קמין מעוצב לצד וילונות מעוצבים המוספים להעשרת עיצובו של הבית

צור קשר

ליצירת קשר להצעת מחיר מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם